чифлиг (имн.) - гори (гл.)

Чивлигот гори!!!
„Мое село“ од Ванчо Николески (1950)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК