ѓавол (имн.) - мал (прид.)

- Хм, ѓаволче мало...
„Прва љубов“ од Јован Стрезовски (1992)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК