ѓавол (имн.) - итар (прил.)

Таа како ѓаволче итро се потсмевнува.
„Прва љубов“ од Јован Стрезовски (1992)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК