големиот (прид.) - танц (имн.)

- Стоп! – измукаа елените на својот еленски јазик, кои учествуваа во големиот танц не помалку од другите.
„Авантурите на Дедо Мраз“ од Ристо Давчевски (1997)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК