пламен (прид.) - кадра (имн.)

Прости заради детето, ќе рече. Заради неговите пламени кадри.
„Две Марии“ од Славко Јаневски (1956)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК