пламен (прид.) - кошула (имн.)

Колку митарства за да излезам од пламената кошула во која за првпат ме озрачиле?
„Ерато“ од Катица Ќулавкова (2008)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК