површен (прид.) - разлика (имн.)

Оваа површна разлика е и длабока.
„МАРГИНА бр. 10“ (1997)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК