јужнословенски (прид.) - танц (имн.)

Е, добро, ќе ги наречеме јужнословенски танци.
„Небеска Тимјановна“ од Петре М. Андреевски (1988)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК