downy oak - онтологија

благун повеќе

мн. благуни
Вид збор: Именка, машки род
Bид даб што има благи лисја или благи желади.
Латински: Quercus pubescens Албански: lis
Употреба: Ботаника

сладун повеќе

мн. сладуни
Вид збор: Именка, машки род
даб благун
Латински: Quercus pubescens Албански: dushk
Употреба: Ботаника