imperial eagle - онтологија

крстач повеќе

мн. крстачи
Вид збор: Именка, машки род
Вид орли кои имаат облик на крст на грбот.
Латински: Aquila Imperialis Албански: lloj shqiponje me kryq në shpinë
Употреба: Зоологија