monkey goby - онтологија

кркушка повеќе

мн. кркушки
Вид збор: Именка, женски род
Мала слатководна риба со вретенесто тело.
Латински: Gobius fluviatilis Албански: lloj peshku, kërkushë
Употреба: Зоологија