additionally - онтологија

паал повеќе

паалот
Вид збор: Именка, машки род
Уште на сето тоа, згора, за беља.
Примери:
За паалот, ете ти го Ристе.

плус повеќе

мн. плусови
Вид збор: Именка, машки род
(со прилошка нијанса) дополнително
Албански: shtesë
Употреба: Математика

приде повеќе

Вид збор: Прилог
повеќе, додатно, згора
Српски: приде
Употреба: Дијалектен збор