approach - онтологија

долет повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Долетување, доаѓање во лет.

начин повеќе

мн. начини
Вид збор: Именка, машки род
Постапка при вршењето на некоја работа.
Албански: mënyrë

пристап повеќе

мн. пристапи
Вид збор: Именка, машки род
Приод кон некое прашање, поглед на нешто.
Албански: qasja
Употреба: Преносно значење