bagpiper - онтологија

гајдар повеќе

Види и: гајдаџија (м.)
мн. гајдари
Вид збор: Именка, машки род
гајдаџија
Турски: gaydaci
Употреба: Музика и танц

гајдаџија повеќе

мн. гајдаџии
Вид збор: Именка, машки род
Свирач на гајда.
Турски: gaydaci
Употреба: Музика и танц