bald - онтологија

келав повеќе

Види и: ќелав (прид.)
келавиот
Вид збор: Придавка
ќелав

ќелав повеќе

ќелавиот
Вид збор: Придавка
Оној што му испаѓала косата.
Турски: kel
Примери:
Ќелава глава.