boarding - онтологија

бординг повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Качување на авион или брод.
Употреба: Транспорт

оплата повеќе

мн. оплати
Вид збор: Именка, женски род
Рамка од штици за оформување градежен објект.