bookkeeper - онтологија

книговодител повеќе

мн. книговодители
Вид збор: Именка, машки род
Службено лице што се занимава со книговодство, со водење на деловни книги во книговодство.
Албански: llogaritarë, kontabilist
Употреба: Економија