bosom - онтологија

недра повеќе

недрата
Вид збор: Именка, множина
пазуви, гради
Употреба: Книжевен збор

пазува повеќе

мн. пазуви
Вид збор: Именка, женски род
Местото меѓу градите и алиштето.
Албански: gjoks, sqetull

пазука повеќе

Вид збор: Именка, женски род
пазува
Употреба: Дијалектен збор