break in - онтологија

обие повеќе

обијат
Вид збор: Глагол, свршен
Насила отвори, насила, со разбивање влезе во затворен простор.

провали повеќе

провалат
Вид збор: Глагол, свршен
Насилно влезе.
Албански: depërtoj