buy off - онтологија

разземе повеќе

разземат
Вид збор: Глагол, свршен
При купување - разграба, раздига.
Албански: marr, grabit
Употреба: Економија

раскупи повеќе

раскупат
Вид збор: Глагол, свршен
Искупи сѐ што има за продавање, со купување разграба.