calculation - онтологија

калкулација повеќе

мн. калкулации
Вид збор: Именка, женски род
Пресметка, претсметка на производствената, набавната или продажната цена на некој производ или услуга.
Албански: kalkulim, llogaritje
Употреба: Економија

сметка повеќе

мн. сметки
Вид збор: Именка, женски род
сметање
Албански: llogari