cannibalism - онтологија

канибализам повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
човекојадство
Албански: kanibalizëm
Кај некои животни - јадење на единки од сопствениот вид.
Албански: kanibalizëm
Употреба: Зоологија

човекојадство повеќе

Види и: човекојадец (м.)
човекојадството
Вид збор: Именка, среден род
човекојадец