charm - онтологија

забае повеќе

забаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да бае.
Албански: bëj magji
Побае некому малку, набрзина.
Албански: bëj magji
Изврши баење некому.
Албански: fall

шармира повеќе

шармираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
привлекува, освојува