climbing - онтологија

планинари повеќе

планинарат
Вид збор: Глагол, несвршен
Се занимава со планинарство.
Употреба: Спорт

скачување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
искачување
Албански: ngjitje, hipje