colostrum - онтологија

коластра повеќе

Види и: колострум (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
колострум
Употреба: Биологија

колострум повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Густа млечна маса што истекува во првите денови по породувањето од градите на жената или од женско животно.
Латински: colostrum
Употреба: Зоологија , Медицина

куластра повеќе

Види и: колострум (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
колострум
Латински: colostrum
Употреба: Зоологија , Медицина