converse - онтологија

муабети повеќе

муабетат
Вид збор: Глагол, несвршен
разговара
Турски: muhabbet etmek
Употреба: Разговорно

поразговори повеќе

Види и: разговори (св.)
поразговорат
Вид збор: Глагол, свршен
Поведе разговор, стапи во разговор со некого.