convienience store - онтологија

бакалница повеќе

мн. бакалници
Вид збор: Именка, женски род
Продавница со бакалска стока.
Турски: bakkal
Употреба: Архаизам , Економија

пиљара повеќе

мн. пиљари
Вид збор: Именка, женски род
бакалница