corn - онтологија

пченкарен повеќе

пченкарни
Вид збор: Придавка
Што е од пченка.
Употреба: Гастрономија

царевен повеќе

царевна
Вид збор: Придавка
Кој е од пченка.
Албански: i misrit, i kallomboqit
Употреба: Гастрономија
Примери:
Царевен леб.