craving - онтологија

загорен повеќе

Види и: загори (св.)
загорениот
Вид збор: Придавка
желен, страден
Албански: i djegur, i përvëluar
Употреба: Преносно значење

настрвен повеќе

настрвени
Вид збор: Придавка
Што е навикнат на стрв.

острвен повеќе

Види и: настрвен (прид.)
острвениот
Вид збор: Придавка
настрвен