credit card - онтологија

картичка повеќе

мн. картички
Вид збор: Именка, женски род
Посебно изработен документ со лични податоци и други ознаки што служи за утврдување идентитет, евидентирање, за кредитни плаќања итн.
Албански: kartelë
Употреба: Административен термин , Економија