cross-country - онтологија

крос повеќе

мн. кросови
Вид збор: Именка, машки род
Атлетска дисциплина, трчање во природа.
Употреба: Спорт

крос-контри повеќе

Види и: крос (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
крос
Употреба: Спорт