debt collector - онтологија

наплатувач повеќе

мн. наплатувачи
Вид збор: Именка, машки род
Лице што наплатува сметки.
Употреба: Економија

таксидар повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Собирач на вересијата на некој трговец.
Турски: taksit Албански: taksëmbledhës
Употреба: Архаизам , Економија