deficiency - онтологија

маана повеќе

Види и: мана (ж.)
мн. маани
Вид збор: Именка, женски род
мана

недостаток повеќе

мн. недостатоци
Вид збор: Именка, машки род
мана, грешка
Албански: mana, e metë, defekt, mangësi