denounce - онтологија

денунцира повеќе

денунцираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
кодоши, поткажува, клевети

каже повеќе

кажат
Вид збор: Глагол, свршен
поткаже, оддаде, предаде
Албански: denoncon