distil again - онтологија

превари повеќе

преварат
Вид збор: Глагол, свршен
За ракија - го повтори процесот на варење за да биде појака.
Албански: destiloj përsëri
Употреба: Гастрономија

препече повеќе

препечат
Вид збор: Глагол, свршен
За ракија - превари.
Албански: ridestiloj, ziej përsëri
Употреба: Дијалектен збор