drudgery - онтологија

кулук повеќе

мн. кулуци
Вид збор: Именка, машки род
Работна обврска на селаните кон феудалниот господар или спахија.
Турски: kulluk Албански: kulluk, lloj tatimi
Употреба: Економија , Историја