dwell - онтологија

домува повеќе

домуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Живее во дом.

задржи повеќе

задржат
Вид збор: Глагол, свршен
(се задржи) Се укаже на нешто, се обрне повеќе внимание.
Албански: ndalë, përqëndroj