eatable - онтологија

јадлив повеќе

јадливи
Вид збор: Придавка
Добар за јадење, што може да се јаде.

хранителен повеќе

хранителни
Вид збор: Придавка
Кој служи за храна.
Албански: ushqimore
Употреба: Гастрономија