economic trend - онтологија

конјунктура повеќе

мн. конјунктури
Вид збор: Именка, женски род
Состојба во активноста на стопанството, во понудата и побарувачката, изгледи за деловен успех.
Германски: Konjunktur Албански: konjukturë, tendencë ekonomike
Употреба: Економија