embezzle - онтологија

затаи повеќе

затаат
Вид збор: Глагол, свршен
Присвои нешто туѓо, проневери.
Албански: fsheh, përvetësoj

проневери повеќе

проневерат
Вид збор: Глагол, свршен
Изврши проневера.
Употреба: Правда