embezzlement - онтологија

малверзација повеќе

мн. малверзации
Вид збор: Именка, женски род
Злоупотреба, проневера, затајување; незаконско работење.
Употреба: Правда

проневера повеќе

мн. проневери
Вид збор: Именка, женски род
Незаконско присвојување доверени вредности.
Употреба: Правда

стајување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
притајување
Албански: përvidhje