enforce - онтологија

возлага повеќе

возлагаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Налага, наметнува нешто.
Употреба: Книжевен збор

возложи повеќе

Види и: возлага (несв.)
возложат
Вид збор: Глагол, свршен
возлага
Употреба: Книжевен збор