ennoble - онтологија

облагороди повеќе

облагородат
Вид збор: Глагол, свршен
Направи некој да стане поблагороден, подобар во морален поглед.
Албански: fisnikroj
(се облагороди) Стане поблагороден, подобар во морален поглед.
Албански: fisnikroj