equilibristics - онтологија

еквилибристика повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Акробатска вештина во одржување рамнотежа.
Албански: ekuilibristikë
Умеење да се одржува рамнотежа меѓу спротивставени работи или страни.
Албански: ekuilibristikë
Употреба: Преносно значење