eyetooth - онтологија

очник повеќе

мн. очници
Вид збор: Именка, машки род
Заб што се наоѓа меѓу секачите и катниците.
Албански: dhëmb i syrit
Употреба: Анатомија

очњак повеќе

мн. очњаци
Вид збор: Именка, машки род
Песји, кучешки заб.
Српски: очњак
Употреба: Анатомија , Дијалектен збор

песјак повеќе

мн. песјаци
Вид збор: Именка, машки род
кучешки заб
Албански: dhëmb i syrit
Употреба: Анатомија