fall into - онтологија

запаѓа повеќе

запаѓаат
Вид збор: Глагол, несвршен
западне
Албански: perëndon

попадне повеќе

попаднат
Вид збор: Глагол, свршен
Се најде во некакво место, во некаква ситуација.
Албански: bie në
Употреба: Книжевен збор