fitness for work - онтологија

работоспособност повеќе

(едн.) работоспособноста
Вид збор: Именка, женски род
Способност за работа
Албански: aftësi për punë
Употреба: Економија
Примери:
Човек со неисцрпна енергија, со огромна работоспособност.