foolishness - онтологија

улавење повеќе

Вид збор: Именка, среден род
лудување, будалење

улавштина повеќе

мн. улавштини
Вид збор: Именка, женски род
лудост, лудорија, будалаштина
Примери:
Доста ми се неговите улавштини!