gambling - онтологија

коцкарлак повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
коцкање
Употреба: Разговорно

пантаџилак повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Играње карти, картање.

хазардирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
коцкање