get mad - онтологија

избезуми повеќе

избезумат
Вид збор: Глагол, свршен
(се избезуми) Стане безумен.
Албански: çmendet

поштукне повеќе

поштукнат
Вид збор: Глагол, свршен
(се поштукне) се избезуми
Албански: çmendem